You are currently viewing 11 edycja Akademii e-marketingu zainspirowała prawie 200 przedsiębiorców z Lubelszczyzny

11 edycja Akademii e-marketingu zainspirowała prawie 200 przedsiębiorców z Lubelszczyzny

26 września w lubelskim Hotelu Agit odbyło się darmowe szkolenie dla przedsiębiorców z sektora MŚP zrealizowane w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu. To cykl spotkań szkoleniowych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów zdobyli cenną wiedzę z branży marketingu online. Eksperci podzielili się praktycznymi wskazówkami i pokazali sprawdzone narzędzia. Spotkanie było dla uczestników także szansą na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, które są ważne zwłaszcza na lokalnym rynku.

Akademia e-marketingu opiera swój program na ważnych dla każdego przedsiębiorcy zagadnieniach z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych, działań SEO, komunikacji z klientami w Social Mediach czy e-PR. Uczestnicy dowiedzieli się też więcej o sposobach promowania produktów i usług w sieci. Eksperci WeNet, opierając się na własnym doświadczeniu, zaprezentowali pomysły na skuteczne dotarcie do klientów. Przybliżyli przedsiębiorcom tajniki Google Ads i innych przydatnych narzędzi, niezbędnych dziś do prowadzenia biznesu w sieci. Szkolenie zostało podsumowane w formie quizu z nagrodami.

Eksperci WeNet omówili również aktualne kwestie związane ze zmianami w przepisach prawa, szczególnie o obowiązującej od niedawna dyrektywie Omnibus, która nakłada na e-sprzedawców nowe obowiązki.

– Były to bardzo wartościowe i ciekawe spotkania, które odbyły się w przyjemnej atmosferze. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem słuchali wykładów, chętnie zadawali pytania, na które z przyjemnością odpowiadaliśmy. Cieszy nas, że właściciele nawet małych biznesów widzą potencjał i możliwości, jakie daje obecność firmy w Internecie, chcą budować skuteczną strategię marketingową i realizować swoje cele. Chcemy ich dalej w tym wspierać, dostarczając wiedzę i niezbędne narzędzia oraz pomysły, z których mogą skorzystać – podsumowuje Anna Pszczółkowska, koordynatorka projektu Akademia e-marketingu.

W Lublinie wydarzenie zostało zorganizowane w Hotelu Agit, przy ul. Wojciechowskiej 29. Z inspirującej dawki wiedzy skorzystało prawie 200 przedsiębiorców. W sumie do tej pory w 11. cyklu Akademii e-marketingu wzięło udział ponad 2 000 przedstawicieli małego i średniego biznesu. Każdy z nich wyszedł z konkretnym, merytorycznym zasobem, który ma pomóc w rozwoju i promocji własnej firmy zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim.

Programy szkoleń są idealnie dopasowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, którym dedykowany jest ten projekt. Eksperci WeNet edukują, wskazując na to, jak ważne jest świadome prowadzenie firmy w dobie wirtualnej rzeczywistości. Dla niektórych uczestników mogło to być pierwsze poważne zetknięcie się z tematyką marketingu internetowego. Tym bardziej cieszy ta inicjatywa oraz otwartość doradców WeNet na potrzeby sektora MŚP.

Szkolenia zakończyły się quizem, w który zaangażowali się wszyscy uczestnicy. Była to okazja do odrobiny relaksu i podsumowania zdobytej wiedzy. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w szkoleniu, a na najlepszych czekały też drobne nagrody od organizatora. Kolejne wydarzenie w ramach jesiennej odsłony 11. edycja Akademii e-Marketingu zostało zaplanowane na 9 listopada we Wrocławiu. Warto więc obserwować projekt w mediach społecznościowych, by nie przegapić zapisów.

Organizatorem oraz partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma WeNet Group, która od wielu lat współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami i wspiera ich działania w dotarciu do klientów w swojej okolicy. Partnerami strategicznymi 11 edycji Akademii e-marketingu są: Krajowa Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Dolnośląska Izba Gospodarcza we Wrocławiu, Klub Integracji Europejskiej, Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, Lubelski Klub Biznesu, Związek Podlaski Klub Biznesu i Liga Biznesu. Patronami medialnymi 11 edycji Akademii e-Marketingu WeNet są: My Company Polska, Strefa Biznesu, Trojmiasto.pl, SlaskiBiznes.pl, Business Hub, Gazeta MŚP, Przedsiębiorcy.eu oraz Panorama Lubelska.

O WeNet

WeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1000 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 18 lokalizacjach.

Link do strony internetowej: https://wenet.pl/