You are currently viewing Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

Powoli zbliżamy się do końca 2023 roku. Tym samym przychodzimy z podsumowaniem wydarzeń, które zorganizowaliśmy dla Was w ciągu ostatnich 12 miesięcy! W tym roku kontynuowaliśmy swoją misję wspierania rozwoju biznesu w regionie. Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego roku.

Z początkiem bieżącego roku otrzymaliśmy wyjątkowe wyróżnienie. Akademia Mentora LKB, autorski program mentoringowy Lubelskiego Klubu Biznesu, została uhonorowana prestiżową nagrodą EMCC ,,Super M 2022′ w konkursie na Najlepszy Program Mentoringowy w Polsce w kategorii NGO. W tym samym czasie przeprowadziliśmy warsztaty w ramach drugiej edycji Akademii HR, programu rozwojowego dla menedżerów i dyrektorów HR oraz osób zajmujących się kadrami i zarządzaniem ludźmi, który zakończył się uroczystą galą dla trenerów oraz uczestników. Kontynuując temat Akademii Mentora LKB, z dumą informujemy, że wielu wybitnych Mentorów ukończyło IV edycję Akademii. Nie zwalniając tempa, już jesienią ruszyliśmy z V edycją tego wyjątkowego programu mentoringowego, gdzie już na początku 2024 roku czekają nas kolejne warsztaty dla uczestników.

W przeciągu roku przygotowaliśmy wiele wyjątkowych spotkań Klubu Mentora. W tym roku skupiliśmy między innymi na technice storytelligu, podczas wyjątkowych spotkań z Justyną Skorupską oraz Moniką Górską. Oddając się sztuce artystycznej, mieliśmy okazję odkryć swoje umiejętności w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN, gdzie gościem specjalnym wydarzenia była Lidia Czarkowska. Rok zakończyliśmy wyjątkowymi spotkaniami w Domie Słów, skupiając się na tematyce podróży Mentora razem z Agnieszką Josik.

Działalność Lubelskiego Klubu Biznesu to także niezwykłe konferencje skupiające się na aktualnych trendach biznesowych. W marcu zorganizowaliśmy Forum Firm Rodzinnych Lubelszczyzny, którego gościem specjalnym był Profesor Andrzej Blikle. Podczas Forum poruszona została problematyka dotycząca sukcesji oraz przedstawiono założenia ustawy o fundacji rodzinnej. Promowano także wdrażanie mentoringu jako metody wspierającej zarządzanie oraz przedstawiono ofertę pakietów ubezpieczeń wzmacniających poczucie bezpieczeństwa. Już w czerwcu odbyła się konferencja #BiznesForum – po pierwsze gospodarka, poświęcona głównie firmom sektora MŚP. Podczas forum uczestnicy mieli okazję poznać między innymi nowoczesne narzędzia finansowania biznesu, dostępne dotacje oraz ulgi, a także korzyści z rozwijania swojej działalności na rynkach zagranicznych.

Następnie zorganizowaliśmy największe wydarzenie w roku Lubelskiego Klubu Biznesu – Biznes Forum & Gala LKB. Pierwsza część opierała się na wystąpieniu władz publicznych oraz gości specjalnych, natomiast w drugiej mieliśmy okazję poznać Ambasadorów LKB 2023. Tytuł Ambasadora otrzymuje osoba, która wniosła szczególny wkład w rozwój idei Stowarzyszenia lub w inny szczególny sposób jest zasłużona dla Stowarzyszenia oraz Regionu Lubelskiego. Następnie wręczone zostały dyplomy uznania Lubelskiego Klubu Biznesu za pomoc humanitarną na Ukrainie oraz wyjątkowe monety przygotowane przez Narodowy Bank Polski. Rok zakończyliśmy konferencją Power Planet, której tematyka skupiła się głównie na koncepcji ESG, idei 3W, zrównoważonym rozwoju, a także dbałości o środowisko i zdrowie człowieka. Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ,,Biznes i Zieleń” organizowanego w ramach projektu realizowanego przez Skarby Kultury Przestrzeni, którego Partnerem było Stowarzyszenie LKB.

W ramach projektu ,,Aktywne i Spełnione II” organizowanego przez LW Bogdanka S. A., Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu przeprowadziło warsztaty skierowane do kobiet z powiatu łęczyńskiego, których celem była pomoc w powrocie do pracy oraz rozszerzenie ich umiejętności. Dodatkowo byliśmy Partnerem wielu wyjątkowych konferencji m. in. Open Forum Local lub Akademia e-marketingu.

W tym roku nie zabrakło także spotkań Przedstawicielstwa Regionalnego LKB w Chełmie. Wspólnie mieliśmy okazję zorganizować między innymi wyjątkowe śniadanie inwestycyjne, spotkanie Senatu LKB, letnie spotkanie Przedstawicielstwa Regionalnego w Chełmie czy wspólne świętowanie Wigilii. Owocem naszej współpracy była zbiórka na ambulans medyczny dla Mikołajowa – miasta na Ukrainie.

Dodatkowo zorganizowaliśmy wiele śniadań inwestycyjnych, spotkań kobiet oraz warsztatów i szkoleń. Dbając także o naszą kondycję, mieliśmy okazję spróbować swoich sił podczas Fitness Day oraz Hiszpańskiego wieczoru na polu golfowym. Podsumowując, w 2023 roku Lubelski Klub Biznesu:
• zorganizował lub współorganizował 48 wydarzeń, w których udział wzięło ponad 900 uczestników,
• zrealizował 22 warsztaty, w które zaangażowało się ponad 240 osób,
• przygotował 4 konferencje, w których uczestniczyło ponad 460 osób.

Obecnie, już planujemy wiele niezwykłych wydarzeń i projektów, które pozwolą Wam jeszcze bardziej zaangażować się w życie Klubu. Dziękujemy wszystkim za zaufanie i wspólną podróż w ciągu minionego roku. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie udany i satysfakcjonujący dla nas wszystkich. Czekamy na Wasze sugestie i opinie, które pomogą nam dostosować naszą ofertę do Waszych oczekiwań!