Lubelski Klub Biznesu powstał w 2000 roku z inicjatywy lubelskich przedsiębiorców, którzy podjęli wspólne działania by utworzyć dobrowolną, niezależną, apolityczną organizację biznesową. Działania Lubelskiego Klubu Biznesu już od samego początku funkcjonowania były nastawione na inicjowanie, rozwój, zacieśnianie stosunków środowiska biznesowego. Obecnie zrzeszamy ponad 300 przedsiębiorców.

Misja Lubelskiego Klubu Biznesu:

misja Slkb2

Co Lubelski Klub Biznesu oferuje przedsiębiorcom w ramach członkostwa:

SZKOLENIA I DORADZTWO

Oferowane przez LKB szkolenia i kursy mają na celu przygotowanie przedsiębiorców - klubowiczów do skutecznej działalności gospodarczej na rynku lokalnym i międzynarodowym. Nastawione są głównie na edukację w zakresie zarządzania, marketingu, prawa i ekonomii. Firmy członkowskie mogą korzystać z wielu bezpłatnych spotkań oraz korzystnych rabatów na przedsięwzięcia komercyjne. W ramach projektu Doradztwo, umożliwiamy przedsiębiorcom indywidualne, bezpłatne spotkania z ekspertami w dziedzinach Doradztwa podatkowego, Doradztwa ubezpieczeniowego, Doradztwa prawnego oraz Doradztwa informatycznego.

KONFERENCJE I MISJE GOSPODARCZE

Lubelski Klub Biznesu organizuje wiele prestiżowych imprez na skalę ogólnopolską i międzynarodową oraz misje handlowe (Ukraina, Niemcy, Finlandia, Włochy, Litwa, Białoruś, Mołdawia). Zorganizowane przez nas ostatnio konferencje to: Forum Inwestycyjne, Forum Współpracy Gospodarczej Eksport-Import-Kooperacja, Euroszansa - Fundusze strukturalne, jako instrument wsparcia przedsiębiorczości.

KOOPERACJA FIRM, POSZUKIWANIE PARTNERÓW DO WSPÓŁPRACY

Każda z firm członkowskich ma dużą możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, może przedstawić swoją ofertę współpracy.

Centrum Obsługi Rynków Wschodnich otwiera nowe możliwości promocji dla tych, którzy swoje interesy chcą ulokować za wschodnią granicą Polski.

PROGRAM WSPÓLNYCH ZAKUPÓW

Dla członków Stowarzyszenia program stanowi źródło istotnej obniżki kosztów działalności! Obejmuje on wspólne zakupy ubezpieczeń majątkowych, grupowych ubezpieczeń na życie, paliw, zakup wody źródlanej oraz usługi telefonii komórkowej.

SPOTKANIA KLUBOWE, SPOTKANIA Z WAŻNYMI I ZNANYMI OSOBAMI

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Klubie mają możliwość spotykania się z osobistościami świata biznesu i polityki, z VIP-ami mającymi wpływ na zarządzanie gospodarką RP i regionu lubelskiego.

LOBBING,  GRUPY BRANŻOWE W KLUBIE

Stowarzyszenie organizuje robocze spotkania z władzami miasta, województwa, samorządu. Celem ich jest omawianie strategii rozwoju, stymulowanie nowych inwestycji, współpraca ponadregionalna. Klub ma możliwość lobbingu oraz kreatywnego wpływu na sprawy lokalnego biznesu, poprzez działające grupy branżowe: rolno-spożywczą, budowlaną, motoryzacyjną, info-medialną oraz gastronomiczno - hotelarską.

Lubelski Klub Biznesu, jako organizacją o uznanym prestiżu, udziela rekomendacji swoim członkom w ważnych dla nich sprawach.

WSPÓLNA PROMOCJA FIRM ZRZESZONYCH W KLUBIE

Przedsiębiorstwa członkowskie mogą posługiwać się nazwą i logo Stowarzyszenia w swoich wizualnych środkach promocji (np. druki firmowe, oferty, gadżety). LKB zapewnia możliwość promocji firm członkowskich na wielu imprezach: klubowych, rekreacyjnych, na festynach i piknikach.