You are currently viewing Forum Firm Rodzinnych Lubelszczyzny – podsumowanie wydarzenia

Forum Firm Rodzinnych Lubelszczyzny – podsumowanie wydarzenia

Dnia 16 kwietnia 2024 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się II Forum Firm Rodzinnych Lubelszczyzny. Forum zgromadziło liczne grono przedstawicieli biznesu z regionu, umożliwiając wymianę wiedzy, idei i doświadczeń dotyczących m.in. sukcesji, rozwoju przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce czy wartości firm rodzinnych.

Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym otwarciem, podczas którego wystąpili: Agnieszka Gąsior-Mazur, Prezes Lubelskiego Klubu Biznesu oraz Zbigniew Wojciechowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Główną merytoryczną część Forum rozpoczęła prelekcja Profesora Roberta Zajkowskiego z UMCS, który poruszył temat "Kapitał przeżywalności firm rodzinnych jako niewidzialny czynnik sukcesu".

Następnie przedstawiciele PwC Polska, Ewelina Grzelak i Agnieszka Szwejkowska, omówili praktyczne aspekty sukcesji w firmach rodzinnych.

Kolejne wystąpienie należało do Agnieszki Mitręgi z GWLAW, która skupiła się na fundacji rodzinnej jako narzędziu ochrony majątku i interesu rodziny.

Mariusz Szmit z FiM Consulting Sp. z o.o. zaprezentował systemowe zarządzanie zyskiem jako element monitorowania biznesu w procesie sukcesji.

Pierwsza część Forum zakończyła się wystąpieniem gościa specjalnego, Andrzeja Strejlau.

Po przerwie kawowej, Piotr Mazur z PMCG omówił temat wzrostu wartości firm rodzinnych, a następnie odbyła się część panelowa dyskusji na temat sukcesji w firmach rodzinnych oraz wsparcia sukcesji, moderowana przez Piotra Mazura. W Panelu wystąpili przedstawiciele firm rodzinnych: Daniel Plewka (Proxim), Dominik Polak (POL-MAK S.A.) Małgorzata Sabarańska-Figas i Natalia Figas (Stajnia w Sadzie) oraz eksperci: Mateusz Kowalewski (IBR), Ewelina Grzelak (PwC), Agnieszka Mitręga (GWLAW), Urszula Ogorzałek (GWLAW) i Krzysztof Frydziński (FiM Consulting Sp. z o.o.).

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, reprezentowane przez Mariolę Grodnicką i Natalię Olszewską-Rokicką, przedstawiło swoją rolę w rozwoju przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce.

Forum zakończyło się koncertem Oliwii Polak, po którym nastąpiło uroczyste zakończenie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom, panelistom oraz mediom za obecność i wsparcie podczas II Forum Firm Rodzinnych Lubelszczyzny. Liczymy na dalszą owocną współpracę i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Lubelski Klub Biznesu.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu
Województwo Lubelskie

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH
Instytut Biznesu Rodzinnego
Inicjatywa Firm Rodzinnych

Partnerzy:
PwC Polska
PKO Bank Polski
GWLAW
FIM Consulting
Lexus Lublin
Michael/Ström Dom Maklerski
PMCG
Instytut Biznesu Rodzinnego
Inicjatywa Firm Rodzinnych

Dziękujemy pracowni florystycznej Passja-Flora za ufundowanie bukietu kwiatów.